"aktywność fizyczna i przemyślany sposób odżywiania mogą być przyczyną przewlekłego dobrego stanu zdrowia"

piątek, 28 lutego 2014

wydanie specjalne

Już nie raz wspominałem tutaj  o moim serdecznym Kumplu Kubie Ostasz :) Teraz kiedy nastał czas rozliczeń podatkowych bardzo proszę Gości odwiedzający mojego bloga o przekazanie jednego procenta podatku na rehabilitację mojego małego młodego Przyjaciela :)
Więcej aktualnych informacji na stronie Marzycielskiej Poczty
Za każdy procent przekazany na fundację, której podopiecznym jest Kuba z serca dziękuję w imieniu Kuby, Jego rodziców i własnym :))
---------------------------------------------------------------------------------
Zresztą najlepiej jak zacytuję Ewę wspaniałą Mamę Kuby  :))
"Zaczął się kolejny okres rozliczeń podatkowych. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim, którzy swój 1% w 2013 roku podatku przekazali dla Kuby. Niestety fundacja nie udostępnia nam informacji o darczyńcach, dlatego choć bardzo byśmy chcieli nie możemy podziękować każdemu z osobna.
Zebrane w ubiegłym roku pieniądze przeznaczymy na rehabilitację, najprawdopodobniej konieczny będzie też zakup nowego wózka gdyż wszystko wskazuje na to, że wkrótce Kuba wyrośnie ze starego.
Ortezy, które umożliwiają pionizację i chodzenie udało nam się jeszcze wydłużyć, ale 1% podatku za rok 2013 trafi do nas dopiero przy końcu października, jeśli zechcecie wspomóc Kubę rozliczając PIT y dołożycie cegiełkę do rehabilitacji i aparatów, dzięki, którym może on oglądać świat nie tylko z pozycji wózka, może jak mówi trenować chodzenie i choć to dla niego ogromny wysiłek to każdy nawet najmniejszy sukces motywuje do walki i daje poczucie wygranej.
Kuba, na co dzień porusza się na wózku, ale ma marzenia jak każde zdrowe dziecko…jak każdy z nas... marzenia małe i duże, niektóre szalone (jak skok ze spadochronem) i jedno to największe, niezmienne od lat wzmocnić nogi na tyle żeby „zaczęły go słuchać”. Jak każde dziecko chodzi do szkoły, odrabia lekcje, spotyka się z kolegami tylko na zabawę ma trochę mniej czasu, bo w jego życie wpisana jest rehabilitacja. Chce żyć aktywnie, jak chłopcy w jego wieku…pływa, ściga się na wózkach, ostatnio spróbował też swoich sił na dualski (narty dla niepełnosprawnych). Kuba na ogół zaraża uśmiechem, jestem szczęściarzem mówi, ale bywa, że się buntuje, coś go smuci…jak każdy ma swoje gorsze dni. Chce być samodzielny, niezależny, dlatego już teraz prosi o pomoc tylko wtedy, kiedy naprawdę jest ona niezbędna.
Jeśli nie wiecie jeszcze, co zrobić z 1% swojego podatku to proszę pomyślcie o Kubie…będziemy wdzięczni za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę.
Szepnijcie słowo znajomym, może ktoś mógłby pomóc w rozdawaniu wizytówek z danymi Kuby potrzebnymi do wypełnienia formularza PIT (proszę o informację, prześlę pocztą)
1% Twojego podatku to kolejny krok Kubusia ku przyszłości…to nie są puste słowa…bez Waszej pomocy nie dalibyśmy rady".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szukaj na tym blogu:

Translator

"...łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną, a ziemią..." Rdz.9,13