"aktywność fizyczna i przemyślany sposób odżywiania mogą być przyczyną przewlekłego dobrego stanu zdrowia"

niedziela, 28 lipca 2013

Człowiek nie wielbłąd...

pić musi;) Co najlepiej gasi pragnienie ?  ilu ludzi tyle opinii. Dziś z racji lejącego z nieba żaru proponuję smaczny, znakomicie gaszący pragnienie, odżywczy kwas chlebowy. Przepisów można znaleźć necie tak jak w każdym innym przypadku mnóstwo. Jeśli Ktoś miał okazję próbować kwasu kupionego w sklepie szczególnie jakimś markecie niech się nie zraża he,he... tamten napój naprawdę ma nie wiele wspólnego z naturalnym kwasem chlebowym:( Dlatego proponuję sprawdzony i prosty przepis. Bardzo ważny jest główny składnik - chleb. Najsmaczniejszy kwas jest z prawdziwego razowca ( który można samemu upiec;)

Kwas chlebowy*
1,5 kg razowego chleba
80dkg cukru
2-3 dkg drożdży
3 dkg rodzynek
10 l wody

Chleb ususzyć w piekarniku, aż do zarumienienia. Zalać wrzącą wodą i zostawić do następnego dnia. Przecedzić dodać roztarte w cukrze drożdże, osłodzić resztą cukru. Przykryć i pozostawić na dalsze 12 godzin. Następnie zlać do butelek dodając po 3-4 rodzynki. Butelki szczelnie zamknąć. Pierwszej doby trzymać w cieple, potem wynieść do chłodu. Najsmaczniejszy jest w czwartej dobie od początku produkcji.
Smacznego:)) i na zdrowie!
*Żaden izotonik, czy napój energetyczny mu nie dorówna hi,hi....

2 komentarze:

  1. Takie przepisy są super, tylko jak to przechować - trzeba potem po 4 dniach trzymać w lodówce bo się może zepsuć?
    Przypomina trochę domowe wino - drożdże z cukrem i rodzynki :) będzie miało procenty? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. @ Tak najlepsze jest z lodówki:) ale długo nie postoi, bo szybko wypijesz;)śladowe ilości procentów chyba ma;)Trzeba wlewając do butelek nie nalewać do pełna, bo przy otwieraniu zachowuje się podobnie jak szampan;)dlatego odkręcamy powoli upuszczając "gaz"

    OdpowiedzUsuń

Szukaj na tym blogu:

Translator

"...łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną, a ziemią..." Rdz.9,13