"aktywność fizyczna i przemyślany sposób odżywiania mogą być przyczyną przewlekłego dobrego stanu zdrowia"

sobota, 12 września 2015

Przy okazji...

zaliczyłem kolejną fajną imprezę na której nie pobiera się opłaty startowej:-) Rzadko, ale podobnie jak w Praszce zdarzają się czasem Takie biegi. Jak mawiał mój Idol Emil Zatopek: "Biegacz musi biegać z marzeniami w kieszeni, a nie z pieniędzmi w portfelu..." he,he...

IV Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka (fotogaleria Kuby) to kameralny, ale świetny bieg w  niezwykle gościnnej Zagwiździ. Dwa dystanse 12 i 3,5 kilometra dla dorosłych plus biegi dla najmłodszych to super pomysł:)
Dzisiejszy start był po bardzo długiej przerwie znowu biegiem rodzinnym:-) Z tym, że mój Pierworodny wybrał trzy i pół, a ja dwanaście kilometrów. Trasa to "agrafka" do Wilczej Budy i z powrotem.
Tak jak tydzień temu biegło mi się rewelacyjnie. Tylko dziś było ciut za ciepło;) Początek trasy asfalt, a potem "poszły ogary w las" hi,hi... 
W lesie przez chwilę pomyślałem jak będzie tak dobrze szło to zmieszczę się w godzinie. Kiedy na piątym kilometrze zobaczyłem drobną postać w niebieskiej koszulce z pionowym napisem na plecach. Przypomniało mi się, że w Praszce wyprzedziłem tę Dziewczynę na ostatnim kilometrze przed metą:( Teraz ciągnęła ostro, więc postanowiłem "wiozę się" za Nią, bo i tak nie dam Jej rady.
Po półmetku gdy zaczęła zwalniać zrezygnowałem z "łamania" godziny i zaczęliśmy biec ramię w ramię. Starałem się Ją motywować, delikatnie poganiać;) i "straszyć" hi,hi... że za plecami ma biegaczkę Która dybie na Jej drugie miejsce w kategorii kobiet;)  
Klaudia mimo wyraźnie coraz większego zmęczenia tylko raz sapnęła "nie daję rady" i walczyła dalej o utrzymanie lokaty. Jestem pełen podziwu dla tej młodej biegaczki za wolę walki i charakter. Wspólny finisz to była już wielka przyjemność i satysfakcja:) chociaż zegar na mecie pokazał mi 1:01:44. Bo... tu jeszcze jeden cytat mojego biegowego Guru: "Zwycięstwo to wielka rzecz, ale przyjaźń jest rzeczą najważniejszą..." 
Było kapitalnie! Nie zamienił bym tego wspólnego biegu nawet gdyby chcieli mi odjąć tę minutę i czterdzieści cztery sekundy;) Wielkie brawa Klaudia! Gratuluję jeszcze raz!

4 komentarze:

 1. Gratulacje dla Was! Super zdjęcia ...ale gdzie jest ten borsuk ? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Karola były borsuki takie sympatyczne maskotki, ale trzeba było na nie "zapracować" i stanąć na najwyższym pudle;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bieg wygląda na fajną imprezę. Może uda się kiedyś wybrać :-) Jak na razie to goniliśmy tylko za Bobrem w Zawadzkiem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu polecam Wam ten bieg. Macie doświadczenie skoro ganialiście już za Bobrem ;-)

  OdpowiedzUsuń

Szukaj na tym blogu:

Translator

"...łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną, a ziemią..." Rdz.9,13