"aktywność fizyczna i przemyślany sposób odżywiania mogą być przyczyną przewlekłego dobrego stanu zdrowia"

wtorek, 10 listopada 2015

11 listopada 97 Rocznica Odzyskania Niepodległości...

potocznie zwana Dniem Niepodległości.
W ubiegłym wymyśliłem *Mój Bieg Niepodległości*, a w tym *Kryterium Niepodległościowe*
Prawie siedemnaście kilometrów w deszczu dedykuję Wszystkim Którzy walczyli o niepodległość na przestrzeni istnienia Państwa Polskiego. Szczególnie Tym co poświęcili to co mieli najcenniejszego  swoje życie ['] Niepodległość to przecież nie kwestia ostatniego stulecia, ale całych dziejów polskości. Pamiętajmy! Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Trzeba pielęgnować ten cenny dar i przekazywać z pokolenia na pokolenie.
W tym roku uczciłem tę rocznicę jak zwykle na sportowo - biegowo, lecz wyjątkowo w przeddzień Święta Niepodległości.
Start nie mogło być inaczej na wzgórzu Jasnogórskim przed Sanktuarium M.B. Królowej Polski. W tym szczególnym miejscu Ojczyzna zawsze była niepodległa, a Polacy wolni. Tutaj w Duchowej Stolicy Polski naród przez wieki szukał wsparcia i pomocy w najtragiczniejszych momentach dziejów. >>>
Przepraszam za słabą jakość zdjęć. Padający deszcz przemoczył telefon w kieszeni:) Mógłbym wstawić ładne widoki z ulic naszego miasta, ale obrazki nie mówią nic. Konkretne nazwy ulic już tak. Gen. Kazimierz Pułaski, Król Jan III Sobieski, Marszałek Polski Edward Rydz Śmigły, Król Władysław Jagiełło, Bohaterowie spod Monte Casino, Rycerstwo z Bitwy pod Grunwaldem, Gen. Leopold Okulicki, o. Augustyn Kordecki i wielu, wielu Innych wybitnie zasłużonych dla  niepodległości Ojczyzny.
Można w  mieście znaleźć więcej podobnych miejsc, ale tak jak w/w wielcy nasi Rodacy to jedynie przykłady. Cześć Ich pamięci!

2 komentarze:

  1. Fajny wpis :) jak większość i wcale się nie podlizuję :) Miłego jesiennego biegania i zdrówka życzę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielkie dzięki Imienniku :-) tego samego Tobie i jeszcze czego sam pragniesz życzę ;-) pozdrowaśki!

    OdpowiedzUsuń

Szukaj na tym blogu:

Translator

"...łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną, a ziemią..." Rdz.9,13